Radionica u Osnovnoj školi Josip Matoš

Dana 13.ožujka 2024. godine posjetili smo učenike Osnovne škole Josip Matoš.

Učenice zanimanja frizer i kozmetičar su radile frizure i make up za učenike škole u okviru projektne aktivnosti na temu dolaska proljeća.

Vještine naših učenica i zadovoljstvo modela možete pogledati u videu: Radionica u Osnovnoj školi Josip Matoš.

Posjet Domu za starije i nemoćne Marinković

''14. veljače 2024., u okviru projekta Školski list, posjetili smo Dom za starije i nemoćne Marinković u Vukovaru u pratnji voditeljice projekta profesorice Dubravke Endrich, pedagoginje Zlate Galović i profesorica Ksenije Franić i Jele Martinović.

Učenice 1.b/1, 2.d, 3.d i 3.d/1 (frizeri i kozmetičari) razveselili su štićenice doma prigodnim frizurama i šminkom povodom Valentinova.

Uz odličnu atmosferu podružili smo se i čuli zanimljive priče starijih.''

Lana Petrić, i Anita Baranj

Naziv projekta: Školski list

Nositelj projekta: Srednja strukovna škola Marko Babić

Vrijeme provedbe: do 31. kolovoza 2024.

Vrijednost projekta: 2.750 EUR (100% bespovratna sredstva)

Projekt se financira u okviru ˝Poziva za financiranje projekata za rad s darovitim učenicima u osnovnim i srednjim školama u školskoj godini 2023./2024.˝ kojeg je objavilo Ministarstvo znanosti i obrazovanja.

Ideja nastaje s namjerom promoviranja škole u društvenoj zajednici. Na području Vukovara svake godine je sve manji broj učenika, a strukovna zanimanja je potrebno dodatno približiti učenicima. Iz tog razloga ovim projektom će se pripremiti školski list koji će promovirati prvenstveno struku. Kroz aktivnosti učenici zanimanja kozmetičar i frizer tematski će uređivati modele. Fotografije s radionica će biti temelj stvaranja školskog lista. Dizajn i sadržaj školskog lista će pripremiti učenici koji pokazuju smisao za kreativno pisanje. Učenici u nastavi na hrvatskom jeziku i latiničnom pismu i učenici u nastavi na srpskom jeziku i ćiriličnom pismu će zajednički raditi na aktivnostima čime ćemo potaknuti prihvaćanje različitosti, toleranciju, solidarnost i interkulturalnost. Dvije aktivnosti ćemo odraditi na terenskoj nastavi u OŠ Josip Matoš i Obiteljskom domu za starije kako bi učenici razvijali razumijevanje za ranjive skupine.

Opći cilj projekta je potaknuti kreativno stvaralaštvo učenika u struci i umjetničkom području. Učenici zanimanja frizer i kozmetičar će se kreativno izraziti radom u struci dok će se učenici zanimanja hotelijersko – turistički tehničar i turističko – hotelijerski komercijalist izraziti u novinarskom stvaralaštvu.

1. Promovirati strukovna zanimanja kroz kreativne radionice i školski list.

2. Proširiti i obogatiti aktivnosti usmjerene darovitim učenicima.

3. Povećati vidljivost aktivnosti škole u lokalnoj zajednici.

4. Povezivati različita strukovna zanimanja kroz zajedničke aktivnosti u školi

Dubravka Endrich, prof.

Mob. +385 99 316 97 19

e-mail: dubravka.endrich@skole.hr